м.Бровари, Бульвар Незалежності 31

+380 96 633 89 66 brovary.art.customs@gmail.com

Регулювання зеркал заднього виду

Салонне дзеркало заднього виду

На фото, заднє, досить мініатюрне скло Nissan Micra проглядається повністю. На більшості ж автомобілів, цілком «охопити» заднє скло не вийде.

Якщо знизу салонного дзеркала ви бачите низ заднього скла, а з лівого боку трохи видніється ваш підголовник або навіть ваше праве вухо :), то все в нормі. (Такі орієнтири годяться для багатьох легкових авто з високими сидіннями).

 

Важливо знати!
Штатне внутрісалонне дзеркало автомобіля плоске, воно не спотворює відбитий простір. Тому, подивившись в нього, можна швидко і безпомилково визначити відстань до заду автомобіля, що їде або  стовпа, що стоїть :) Хоча, як правило, великим оглядом похвалитися воно не може.
Бічні зовнішні дзеркала заднього виду

Поглянувши в бічне дзеркало, ви повинні по максимуму переглядати дорогу збоку, а при русі – сусідню смугу і того, хто по ній їде. Але щоб правильно оцінити відстань до сусіда, потрібно бачити і краєчок свого автомобіля. (При цьому відображення боковини вашого авто має бути мінімальним).

Ліве дзеркало заднього виду

При погляді в бічне дзеркало ми бачимо ручку задніх дверей або краєчок заднього крила і якомога більше переглядаємо обстановку збоку.

Праве дзеркало заднього виду

Відображення дороги повинне займати приблизно половину ( Мається на увазі, що автомобіль знаходиться на рівній поверхні (місцевості)) нижній частині дзеркала. Хоча паркуватися зручніше, якщо по максимуму проглядається бордюр. Ніщо не заважає вам при необхідності «опустити» бічні дзеркала під огляд бордюру. Після завершення паркування не забудьте (!) Повернути їх в початкове положення.

Важливо знати!
Бічні дзеркала сучасного автомобіля  не плоскі, а трохи опуклі, (їх називають сферичними або панорамними). Такі дзеркала дають водієві більший огляд простору, зменшуючи «мертві», що не переглядаються зони.

Тут і далі ми маємо на увазі те, що ваш автомобіль укомплектований плоским салонним та сферичними бічними дзеркалами, (саме в такій комплектації сходять з конвеєра більшість сучасних авто).

Разом з тим у подібних дзеркал є і великий мінус – вони зменшують відображені об’єкти, роблячи їх візуально більш віддаленими .

Подивіться в бічні дзеркала автомобіля на який-небудь об’єкт ззаду, а потім погляньте на нього ж в салонне дзеркало.

Обов’язково враховуйте те, що бічні дзеркала зменшують відображені об’єкти, через що ззаду їде автомобіль буде здаватися далі, ніж є насправді.
Хоча плоскі бічні дзеркала досі можна зустріти на багатьох не нових автомобілях. Деякі іноземні авто спочатку комплектуються тільки плоскими дзеркалами – такі вимоги місцевого законодавства.

 

Висновок
Тобто виходить, що плоске салонне дзеркало дає нам більш правдиву інформацію про відстані, але досить малий огляд. А сферичні бічні – більший огляд, за рахунок зменшення відображених предметів, візуально видаляючи їх і роблячи менш примітними.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *